Sugen på volontärarbete i Hälsingland?

01 mar 2012 18:02 #1 av Ronnie Lidström
Kopierat detta meddelande rakt av från Byggahus, eftersom de även söker elektriker.

Är du snickare/elektriker/vill du hjälpa utsatta ungdomar?

Vi behöver din hjälp! I vackraste Hälsingland finns vår lägergård som i sommar väntas besökas av cirka 90 ungdomar. Vi gör nu allt för att ungdomarna som lever med föräldrar som missbrukar eller är psykiskt sjuka ska kunna fortsätta spendera sina somrar på lägergården som de kallar för sitt andra hem.

Dessvärre har lägergården sett bättre dagar och genomförs inte en omfattande renovering nu under våren 2012 så kommer vi inte kunna ha något läger i sommar.

Därför behöver vi nu din hjälp! Privatperson som företag. Filmen ger en liten överblick över situationen, men vill du veta exakt hur just du kan hjälpa till; kontakta projektledaren Sanna på Den här e-postadressen skyddas mot spambots. Du måste tillåta JavaScript för att se den.


Deras hemsida: www.maskrosbarn.org


Fil bilaga:
Företagare, Elinstallatör Björks EL i Skellefteå AB

Be Logga in eller Skapa ett konto ansluta till konversationen.

Sidan laddades på: 0.030 sekunder

Senaste foruminlägg